menu

kokox

stickymenu

pilot custom heritage 92 short review


Pilot firmasının ürettiği dolma kalemlerin bir çoğunun dolma kalem meraklılarının takdirini kazanmış olduğu gerçeği sizlerin de malumu. Bu modellerden bir tanesi de Custom Heritage 92. Piyasaya çıkışından bu yana en çok edinilen dolma kalemlerden bir tanesi olma başarısını gösterdi. Şeffaf olarak tasarlanan bu dolma kalemde Pilot, bir çok yeniliğe imza atmış olsa da görülen o ki hala bu yenilikler veya özellikler dolma kalem münevverleri arasında pek de anlaşılmamış. Dikkatle izlediğim Custom Heritage 92 incelemelerinde de özelliklerinden söz edene ne yazık ki rastlamadım. Pilot dolma kalem ailesinde dolum sistemiyle kullanıcılara göz kırpan Custom Heritage 92 nin Orange, Clear, Blue ve Smoke Black gövde renkleri mevcut.


Custom Heritage 92, EF, F, F-M, M, B kalınlıklarda olabilen 14K altın üzeri Rhodium bir uca sahip. Şeffaf görünümüyle göz dolduran Custom Heritage 92 nin takdire şayan bir mürekkep kapasitesi var. Dolma kalem gurularına göre pistonlu, Pilot'a göre değişik bir dolum sistemli bu dolma kalemin radial kol stroku son derece kısa olmasına rağmen bu dar mesafeye 1,5 ml. mürekkep alabiliyor. Mürekkep kapasitesinin başarısını perçinleyen damağı sayesinde de gerektiğinde kuruya yaklaşan, gerektiğinde ıslak denilebilecek güzel bir yazım sergiliyor. Ve kağıt üstünde adeta yağ gibi akıp gidiyor.


Pilot, bu dolmakalemde kolaya kaçmadığının işareti olarak kristal akrilik yerine çalışılması son derece zor olan şeffaf reçineyi gövde malzemesi olarak seçmiş. Bazı dolma kalem sitelerinde boyunun biraz kısa olduğu yönünde eleştiriler var ama kapağı arkaya takılarak iri elleri olanlar da son derece rahat kullanabiliyor. Genel hatları, ucu, dolum sistemi, yazım kalitesiyle Custom Heritage 92, Pilot'un üçüncü belki de ikinci güzeli denilebilir. Tabiiki benim güzel demem yetmiyor. Sizlerin ne düşündüğü son derece önemli.
    Yazmak Keyiftir. Com

blog comments powered by Disqus

YARARLI LİNK TABLE

YARARLI ŞEYLER ATLASI

DOLMAKALEM TAKAS DEĞİŞİM

YAZMAK KEYİFTİR HARİTASI

MÜREKKEP TAKAS

SORUNLAR ÇÖZÜMLER SAYFASI

Thumb Last Posts

YAZMAK KEYİFTİRDE ÖNE ÇIKANLAR

Defter Murekkep Last Five

TümüDOLMAKALEM KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüMÜREKKEP KATEGORİSİ SON 5 YAZI

Son On Yazi

DUMMY
YAZMAK KEYİFTİRİN EN SON YAYINLANAN 10 YAZISI

Defter Kagit Kategori

TümüDEFTER KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüKAĞIT KATEGORİSİ SON 5 YAZI

PopPostText

Popüler Yayınlar

Popüler Yayınlar For Mobi

EpostaTakip

EPostayla Takip Edin

Follow by Email

 
web stats Proxy

E-Postayla İzle