menu

kokox

stickymenu

summer and fountain pens / yaz aylarında dolma kalem

Dolma kalemlerimizin en zorlu ayları ya da mevsimi gelip çattı. Bu aylarda göz bebeğimiz dolma kalemlerimize daha bir alaka ve ilgi göstermemiz gerekiyor. Dolma kalem toplantılarımız ve beni ziyarete gelen dolma kalem dostlarıyla olan sohbetlerde çok sıkça "Yaz aylarında mürekkepli dolma kalem sayısını azaltmakta büyük fayda hatta bunun bir gereklilik olduğunu" dile getirmişimdir. Yine aynı şeye dikkatinizi çekmek istiyorum.
Yaz aylarında dolma kalemler ortam ısılarının yüksekliğinden dolayı daha hızlı mürekkep kaybediyorlar. Bu da içlerinde daha sert ve zor sökülen boya kitlelerinin kalmasına sebebiyet vererek büyük problem çıkartacak tıkanıklıklara sebep oluyor. Bununla kalsa iyi. Özellikle pistonlu dolma kalemlerin pistonları bu sertleşen mürekkep kalıntılarından ötürü hareket edemez hale gelerek, büyük onarım masrafları çıkartabilir ve dolma kaleminizin tipine bağlı olarak daha nice problemler olabilir. Dolma kalemlerimizi özellikle ve özellikle arabaların içinde asla kat-a unutmayınız. Olabilecekleri hayal bile etmeniz mümkün olmayabilir. Hiç bir zaman plaja götürmeyin ve güneş altında bırakmayın. Bu gibi durumlarda dolma kalemlerinizde form değişikliği, patlama, çatlama, çevreye zarar verme gibi bir çok üzücü hadise de yaşanabilir. Zaman içinde dolma kalem bakımları hakkında bilgilendirme yazıları yazmıştım. Bunları okumanın faydalı olacağını düşünerek aşağıya bir liste halinde bu yazıları ekliyorum.

Biraz sabır ve zaman ayırarak dolma kalemlerimizin bizlerle uzun yıllar geçirmesi yine bizim elimizde. Öyleyse Haydi Çocuklar Aşıya...
    Yazmak Keyiftir. Com

blog comments powered by Disqus

YARARLI LİNK TABLE

YARARLI ŞEYLER ATLASI

DOLMAKALEM TAKAS DEĞİŞİM

YAZMAK KEYİFTİR HARİTASI

MÜREKKEP TAKAS

SORUNLAR ÇÖZÜMLER SAYFASI

Thumb Last Posts

YAZMAK KEYİFTİRDE ÖNE ÇIKANLAR

Defter Murekkep Last Five

TümüDOLMAKALEM KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüMÜREKKEP KATEGORİSİ SON 5 YAZI

Son On Yazi

DUMMY
YAZMAK KEYİFTİRİN EN SON YAYINLANAN 10 YAZISI

Defter Kagit Kategori

TümüDEFTER KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüKAĞIT KATEGORİSİ SON 5 YAZI

PopPostText

Popüler Yayınlar

Popüler Yayınlar For Mobi

EpostaTakip

EPostayla Takip Edin

Follow by Email

 
web stats Proxy

E-Postayla İzle