menu

kokox

stickymenu

1 MAYIS VE DOLMAKALEM TAVSİYELERİ / 1 MAY AND SOME FOUNTAIN PEN WARNINGS


Bugün 1 Mayıs. Emeğiyle alınteri dökerek bu acımasız ve eşit olmayan hayatta insan onuruyla yaşayan herkese kutlu olsun. Bugün Fransadaki gibi emekçi tüm sevgililer birbirlerine sevgilerinin nişanesi olarak müge çiçekleri versinler ve hep birbirlerini sevsinler.

Paris'te yaşayan Jean arkadaşımızın eski ve değerli dolmakalemlerini arabasından 5 Nisan günü çalmışlar. Kendisi bu 1 Mayıs'ı üzgün kutlayacak. Yukarıdaki resimde çalınan kalemlerinden birkaçı görülüyor, tam listesi ise bu adreste. Eğer ebay ya da başka platformlarda satıldığına rastlarsanız onu
jean.buchser@wanadoo.fr  adresinden irtibata geçerek sevindirirsiniz.

Tabiiki, bu hadiseden hepimizin çıkaracağı bir takım yararlı sonuçlar var. Gözden kaçmış olabileceği ihtimaliyle daha önce de yazdığım gibi özellikle bahar ve yaz aylarında arabanızın içinde 3-5 dakika bile olsa dolmakalemlerinizi unutmayınız, bırakmayınız. Zira araba içindeki ısı 70-80 derecelere çıkabilmekte. Bu da dolmakalemlerinizin mum misali form değiştirmesine ve de düdüklü tencere gibi infilak etmesine sebep olabilmekte. Örnek isterseniz ben varım, arabayı hurdaya bile terk etmek zorunda kalabilirsiniz, mazallah.

Efendim, ne imiş kıssadan hisse... Sıcak havalar geldiğinde yanınızda 1-2 dolmakalemden başka bulundurmayın. Onlar da sizle beraber gezecek.


blog comments powered by Disqus

YARARLI LİNK TABLE

YARARLI ŞEYLER ATLASI

DOLMAKALEM TAKAS DEĞİŞİM

YAZMAK KEYİFTİR HARİTASI

MÜREKKEP TAKAS

SORUNLAR ÇÖZÜMLER SAYFASI

Thumb Last Posts

YAZMAK KEYİFTİRDE ÖNE ÇIKANLAR

Defter Murekkep Last Five

TümüDOLMAKALEM KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüMÜREKKEP KATEGORİSİ SON 5 YAZI

Son On Yazi

DUMMY
YAZMAK KEYİFTİRİN EN SON YAYINLANAN 10 YAZISI

Defter Kagit Kategori

TümüDEFTER KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüKAĞIT KATEGORİSİ SON 5 YAZI

PopPostText

Popüler Yayınlar

Popüler Yayınlar For Mobi

EpostaTakip

EPostayla Takip Edin

Follow by Email

 
web stats Proxy

E-Postayla İzle