menu

kokox

stickymenu

EVERSHARP 1946Dolmakalemin altın yılları 1920 ile 1940 arasındaydı. Bu fotoğraf çekildiğinde ise tarihler 1946 ylını gösteriyordu ve dolmakalemin krallığını henüz tükenmezkalem teslim alamamıştı. Zira II. Dünya savaşı sırasında pilotlar ve uçuş mühendisleri için geliştirilen tükenmez kalem endüstriyel olarak üretilmiyordu.

II. Dünya Savaşının bitiminde tüm ABD kalem firmaları yeni pazarları farketmiş ve bu yeni dünya ülkelerine ürün satarak savaşın yaralarını sarmak istiyorlardı. Bunlardan birisi de EverSharp dı. EverSharp aslında isminden de şüphelenileceği üzere kurşunkalem ile üretimine başlayıp savaş öncesi dolmakalem yarışına katılmıştı, dolmakalemin altın yıllarında.

Fotoğrafta ise merkezi New York'taki ünlü Empire State gökdeleninde bulunan Eversharp firmasının bekleme ve teşhir salonu görülüyor. "Bir dolmakalem üreticisi için böyle bir binada ofis sahibi olabilmek ise magazinsel bir vitrin olsa gerek" diye düşünmekten de kendini alamayan ben, sizlere mutlu bir pazar ve güzel bir hafta temenni ediyorum.

blog comments powered by Disqus

YARARLI LİNK TABLE

YARARLI ŞEYLER ATLASI

DOLMAKALEM TAKAS DEĞİŞİM

YAZMAK KEYİFTİR HARİTASI

MÜREKKEP TAKAS

SORUNLAR ÇÖZÜMLER SAYFASI

Thumb Last Posts

YAZMAK KEYİFTİRDE ÖNE ÇIKANLAR

Defter Murekkep Last Five

TümüDOLMAKALEM KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüMÜREKKEP KATEGORİSİ SON 5 YAZI

Son On Yazi

DUMMY
YAZMAK KEYİFTİRİN EN SON YAYINLANAN 10 YAZISI

Defter Kagit Kategori

TümüDEFTER KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüKAĞIT KATEGORİSİ SON 5 YAZI

PopPostText

Popüler Yayınlar

Popüler Yayınlar For Mobi

EpostaTakip

EPostayla Takip Edin

Follow by Email

 
web stats Proxy

E-Postayla İzle