menu

kokox

stickymenu

KAWECO ICE SPORT KARTUŞ POMPABir önceki yazımda Kaweco Ice Sport un gövdesinin ufaklığından ötürü sadece universal küçük kartuşları kullanabildiğini yazmıştım. Kaweco için olabilecek bazı mürekkeb kapasitesi arttırma çözümlerininden sırayla bahis etmeye gayret edeceğim.
Bu çözümlerden bir tanesi piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz bir üniversal pompayı satın aldıktan sonra aşağıdaki resimde görüldüğü üzere, pompanın arka tarafını tamamen kesip çıkartarak pompanın geriye kalan ana haznesini üst taraftan kesmek suretiyle ufalttıktan sonra sökülen mekanizmayı tekrar yerine aşağıdaki fotoğraftaki gibi yapıştırmaktır. Bu işlem aslında mürekkeb kapasitesini arttırmaz ama istediğiniz renk mürekkebi şişesinden rahatlıkla doldurabilmenizi sağlar..
İkinci yöntem ise aşağıdaki fotoğrafta görülen ve ülkemizde temini zor olan Monteverde isimli dolmakalem firmasının mini kartuş-pompa çözümü. Bu yöntemde ise mini kartuş-pompanın arka kısmı Kaweco nun gövdesine birazcık uzun geldiği için kartuş-pompa ünitesinin arka kısmını aşındırıcı bir alet ile azıcık kısaltmak gerekiyor o kadar.
Son yöntem ise Kaweco nun gövdesini bir mürekkeb haznesine döndürme işlemidir. Daha sonraki bir yazımda da bu konunun üzerinde paylaşımda bulunmak dileğiyle.
blog comments powered by Disqus

YARARLI LİNK TABLE

YARARLI ŞEYLER ATLASI

DOLMAKALEM TAKAS DEĞİŞİM

YAZMAK KEYİFTİR HARİTASI

MÜREKKEP TAKAS

SORUNLAR ÇÖZÜMLER SAYFASI

Thumb Last Posts

YAZMAK KEYİFTİRDE ÖNE ÇIKANLAR

Defter Murekkep Last Five

TümüDOLMAKALEM KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüMÜREKKEP KATEGORİSİ SON 5 YAZI

Son On Yazi

DUMMY
YAZMAK KEYİFTİRİN EN SON YAYINLANAN 10 YAZISI

Defter Kagit Kategori

TümüDEFTER KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüKAĞIT KATEGORİSİ SON 5 YAZI

PopPostText

Popüler Yayınlar

Popüler Yayınlar For Mobi

EpostaTakip

EPostayla Takip Edin

Follow by Email

 
web stats Proxy

E-Postayla İzle