menu

kokox

stickymenu

DOLMAKALEM TEMİZ BAYRAĞI / FOUNTAIN PEN CLEAN TAG


Dolmakalem sayısı belirli bir adedin üstüne çıkanların, başlarının en büyük belalarından bir tanesi temizlemeden unutulan dolmakalemlerdir. Yokluğu bir dert varlığı ise başka bir dert meselesi. Bu yazı biraz fazlaca sayıda dolmakalemi olanlar için olsa da yine de kullanılabilir bir çözüm. Yapacağımız basit ama dolmakalemlerimizi temizleme konusunda bizi, yanılmaktan dolmakalemlerimizi de mürekkepli kalarak arızalanmaktan kurtaracak cinsten. Zira gündelik hayatın koşuşturmacasında bir sürü nedenle yerinden alıp koyduğumuz dolmakalemlerin durumunu unutuyoruz. Ana fikir gayet basit; dolmakalemlerimizi yanyana dizdiğimizde temiz olduklarını anlamamız için onların gövdesine zarar vermeden defalarca kullanabileceğimiz çıkartılıp takılabilir bir etiketleme sistemi.
Ben, elimdeki karton renkli olmadığı için renkli maskeleme bandıyla renklendirme yolunu seçtim. Sizler elinizde bulunan sağlam bir renkli karton parçasını bu iş için kullanabilirsiniz.

Kartonu ortalama klips yüksekliği kadar bir ölçüde cetvel yardımıyla yatay olarak kesiniz. Daha sonra 1-1,2 cm eninde dikey olarak dilimleyiniz. Bu en ölçüsünü dolmakalemlerinizi yan yana dizdiğinizde diğer dolmakalemi rahatsız edecek kadar tutmamakta fayda var. Ama tercih yine de sizlerin.

Elde ettiğiniz bu küçük etiketleri temizlenmiş dolmakaleminizin klipsinin altına iliştirin. Böylece bir bakışta hangi dolmakalemlerin temiz olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Çıkan etiketi temizleyeceğiniz bir dolmakalemde tekrar kullanabilirsiniz. Buradaki malzemeler elinizdeki malzemelere göre farklılık gösterebilir. Ya da sizin farklı bir yönteminiz varsa, yazınız. Hep beraber öğrenelim.
blog comments powered by Disqus

YARARLI LİNK TABLE

YARARLI ŞEYLER ATLASI

DOLMAKALEM TAKAS DEĞİŞİM

YAZMAK KEYİFTİR HARİTASI

MÜREKKEP TAKAS

SORUNLAR ÇÖZÜMLER SAYFASI

Thumb Last Posts

YAZMAK KEYİFTİRDE ÖNE ÇIKANLAR

Defter Murekkep Last Five

TümüDOLMAKALEM KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüMÜREKKEP KATEGORİSİ SON 5 YAZI

Son On Yazi

DUMMY
YAZMAK KEYİFTİRİN EN SON YAYINLANAN 10 YAZISI

Defter Kagit Kategori

TümüDEFTER KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüKAĞIT KATEGORİSİ SON 5 YAZI

PopPostText

Popüler Yayınlar

Popüler Yayınlar For Mobi

EpostaTakip

EPostayla Takip Edin

Follow by Email

 
web stats Proxy

E-Postayla İzle