menu

kokox

stickymenu

Hürriyet gazetesi ve aniki geographica


Geçtiğimiz Cumartesi 11.04.2015 tarihli Hürriyet gazetesinin Cumartesi eki Aniki Geographica'nın resmini konuk etmiş sağlıkla ilgili sayfalarından birinde. Ana konuyla pek ilgisi olmasa da bir yemek günlüğü olarak Aniki Geographica'nın yazma eylemi için düşünülmüş olması güzel. Sayfaya koyacağız, müsadeniz olur mu? diye soran olmadı aslında. Sayfayı hazırlayanların aramalardan buldukları resimler içinden Geographica yı seçmiş olmalarının altında bana göre daha farklı şeyler barındırıyor.

Zannımca Geographica defterin resmi aramalar sırasında bulunan resimlerin içinden seçildi ve isminden ötürü kuvvetle muhtemeldir ki yabancı bir firma ürünü olarak algılandı. Telif hakkıyla ilgili olarak da pek bir sorun çıkmayacağı düşünüldü. Gelin görünki, ürün ve fotoğraf Anikinin olmasına rağmen ülkemizde görevli bir büyükelçinin eşi hanımefendinin bana sipariş ettiği Geographica defteri için Perudan getirdiği som gümüş figürlerle detaylandırılmıştı.


Bu model ilginçtir Aniki Geographica'nın sevenleri arasında en beğenileni, genelde. Fakat kişiye özel olduğu için bir tane daha üretmek mümkün değil. Ne hikmetse Hürriyet Gazetesi de bu resmi bulmuş. Bizim ülkenin halleri içinde hadi benim için çok fazla problem olmasa da sahibesi gördüyse neler hissedecek, ne yapar pek bilemiyorum.


blog comments powered by Disqus

YARARLI LİNK TABLE

YARARLI ŞEYLER ATLASI

DOLMAKALEM TAKAS DEĞİŞİM

YAZMAK KEYİFTİR HARİTASI

MÜREKKEP TAKAS

SORUNLAR ÇÖZÜMLER SAYFASI

Thumb Last Posts

YAZMAK KEYİFTİRDE ÖNE ÇIKANLAR

Defter Murekkep Last Five

TümüDOLMAKALEM KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüMÜREKKEP KATEGORİSİ SON 5 YAZI

Son On Yazi

DUMMY
YAZMAK KEYİFTİRİN EN SON YAYINLANAN 10 YAZISI

Defter Kagit Kategori

TümüDEFTER KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüKAĞIT KATEGORİSİ SON 5 YAZI

PopPostText

Popüler Yayınlar

Popüler Yayınlar For Mobi

EpostaTakip

EPostayla Takip Edin

Follow by Email

 
web stats Proxy

E-Postayla İzle