menu

kokox

stickymenu

Nobuyoshi Nagahara (1932-2015)

Japon Sailor kalem firmasının yaşayan en büyük çınarı ve dolmakalem camiasının efsane Uç Ustası, adına dünya dediğimiz gezegenimizde 1932 yılında başladığı yolculuğunu 11 Mart 2015 günü sonlandırıp ebediyete intikal etti.

60 yıldan fazla Sailor firmasında çalışmış ve Sailor'a özellikle soyadı olan Nagahara olarak isimlendirilmiş onlarca özel uçdan oluşan eşi olmayan bir dolmakalem bir ailesi ve herşeyden önemlisi muhteşem bir bilgi birikimini miras olarak bıraktı. Tüm dünya ülkelerine düzenlediği seyahat ve tanıtımlarda dolmakalemseverlere dolmakalem ve uçlarını anlatarak dolmakalemlerinin sıkıntılarına çözüm getirdi. Son altı yıldır sağlık sorunlarından ötürü pek seyahat etmeyen Nagahara Usta yerine oğlu Yukio Nagahara Ustayı yetiştirmişti. Şimdilerde Yukio Nagahara Usta Sailor bayrağı altında babasının izinden dünyayı geziyor ve ondan devraldıklarını ileriye götürüyor.

Dolmakalem camiasına, sevenlerine, oğluna ve Sailor firmasına bu büyük kayıplarından ötürü başsağlığı, Nagahara Ustanın ise sonsuz doğuda huzur içinde uyuması dileklerimle..

blog comments powered by Disqus

YARARLI LİNK TABLE

YARARLI ŞEYLER ATLASI

DOLMAKALEM TAKAS DEĞİŞİM

YAZMAK KEYİFTİR HARİTASI

MÜREKKEP TAKAS

SORUNLAR ÇÖZÜMLER SAYFASI

Thumb Last Posts

YAZMAK KEYİFTİRDE ÖNE ÇIKANLAR

Defter Murekkep Last Five

TümüDOLMAKALEM KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüMÜREKKEP KATEGORİSİ SON 5 YAZI

Son On Yazi

DUMMY
YAZMAK KEYİFTİRİN EN SON YAYINLANAN 10 YAZISI

Defter Kagit Kategori

TümüDEFTER KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüKAĞIT KATEGORİSİ SON 5 YAZI

PopPostText

Popüler Yayınlar

Popüler Yayınlar For Mobi

EpostaTakip

EPostayla Takip Edin

Follow by Email

 
web stats Proxy

E-Postayla İzle