menu

kokox

stickymenu

PLATINUM PREPPY İLE PLATINUM PLAISIR KARŞILAŞTIRMA / PLATINUM PREPPY VS PLATINUM PLAISIR


Firmaların satış stratejilerine şaşmamak elde değil açıkçası. Japon Platinum dolmakalem firması, neredeyse bir yüz yıldan fazla bir zamandır bildiği bu iç kapak meselesini zaman zaman makyajlayıp gündemde tutar oldu. Özellikle de bu küçük modeller için yapılıyor.
Platinum Plaisir'e atfedilen uç kurumaması reklamının altında da bir haylice lastikli cümleler içine tıkıştırılmış doğruluğu nereye çekseniz oraya gidebilecek teknik bilgiler yatmaktadır.


Platinum Plaisir, kardeşi Preppy ile arka gövdesi ve kapağı haricinde birebir aynıdır. Hatta buna aynılıktan da öte iyi bir niteleme bulmak lazımdır. Preppy ve Plaisir uç, damak ve tutacak yeri tek olarak aynı üretim hattında üretilmektedir. İmalattan çıkan bu uç, damak, tutacak üçlüsü yani ön bölümler şeffaf bir arka gövdeye konursa Preppy olur. Alüminyum bir arka gövdeye konursa Plaisir adını alır. Preppydeki yazım hissi ne ise Plaisirdeki de odur.


Bu Preppy ile aynılık, aynı malzemenin kullanılışı Platinum Plaisir'in iç kapağında da devam eder. Preppy nin iç kapağı Plaisir in iç kapağı olarak görev yerindedir.


Zira Preppy, Plaisir in bir tür geliştirme laboratuarıdır. Bir diğer değişle Preppy, Plaisir e tüm yaşam organlarını vermiştir, vermesine de.. Preppy ye sokak süpürüntüsü muamelesi, Plaisir e hanımefendi muamelesi yapılır. Fransızca keyif anlamına gelen isminden mi? dir acaba.

blog comments powered by Disqus

YARARLI LİNK TABLE

YARARLI ŞEYLER ATLASI

DOLMAKALEM TAKAS DEĞİŞİM

YAZMAK KEYİFTİR HARİTASI

MÜREKKEP TAKAS

SORUNLAR ÇÖZÜMLER SAYFASI

Thumb Last Posts

YAZMAK KEYİFTİRDE ÖNE ÇIKANLAR

Defter Murekkep Last Five

TümüDOLMAKALEM KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüMÜREKKEP KATEGORİSİ SON 5 YAZI

Son On Yazi

DUMMY
YAZMAK KEYİFTİRİN EN SON YAYINLANAN 10 YAZISI

Defter Kagit Kategori

TümüDEFTER KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüKAĞIT KATEGORİSİ SON 5 YAZI

PopPostText

Popüler Yayınlar

Popüler Yayınlar For Mobi

EpostaTakip

EPostayla Takip Edin

Follow by Email

 
web stats Proxy

E-Postayla İzle