menu

kokox

stickymenu

FARKLI TÜRDEN BİR YAZI MASASI / ANALOG WRITING DESK


Çok yazan ve çabuk yazanlar için bundan iyisi olamaz. Görür görmez bu yazı masasını tasarlayana gerçekten saygı duydum. Bir haylice abartılı da olsa çok farklı bir bakış açısı. Hal böyle olunca da sıradışı bir ürün ortaya çıkıyor.


Öyle defter mefterle uğraşmaca yok. Al kilo ile bir bobin kağıt. Dilediğince yaz, çiz, boya, proje yap aklına kuvvet. Hafife alınacak şey değil koca bobin kağıt. Neredeyse yükseklik bir metre. Boy desen 200 m. fazla. Çıldırabildiğin kadar yaz.


Doldukça yazı masasının üstü, çevir kolu. Sarılsın yazıp çizdiklerin öteki bobine. Meral'in telefonu 16. metre 42. santimde, Kudbettin'in proje 66. metre 76. cm. den başlıyor. Burda yazma eyleminin cılkı çıkmış artık. Sayfayla değil metreyle. Kağıt kilo ile olursa yazmakta metreyle olur. Fakat öyle bu olmadı yırtayım yok bu düzenekte. Arada yırtıp alırsanız sistemin dengesi bozuluyor. Bu aynı sismograf gibi hassas. Milimi milimine kaydediyorsunuz her şeyi. Hata olduysa yer bol. Dökün mürekkebi üstüne. Hem estetik de gözükür, alacalı alacalı. Hem sonra makaralı teyp gibi. Sevdiğin yeri sar geri bir daha seyret.


Zor da değil, demonte geliyor. Bir tornavida ile montajı bitiriyorsunuz. Artık kağıt bobini 1 yılda mı, 10 yılda mı biter bilemem. Orası size kalmış olsa da bu kadar geniş alana yazmak büyük bir özgürlük. Daha fazlasını öğrenmek isterseniz fotoların kenarında tasarımcısının adı yazıyor.blog comments powered by Disqus

YARARLI LİNK TABLE

YARARLI ŞEYLER ATLASI

DOLMAKALEM TAKAS DEĞİŞİM

YAZMAK KEYİFTİR HARİTASI

MÜREKKEP TAKAS

SORUNLAR ÇÖZÜMLER SAYFASI

Thumb Last Posts

YAZMAK KEYİFTİRDE ÖNE ÇIKANLAR

Defter Murekkep Last Five

TümüDOLMAKALEM KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüMÜREKKEP KATEGORİSİ SON 5 YAZI

Son On Yazi

DUMMY
YAZMAK KEYİFTİRİN EN SON YAYINLANAN 10 YAZISI

Defter Kagit Kategori

TümüDEFTER KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüKAĞIT KATEGORİSİ SON 5 YAZI

PopPostText

Popüler Yayınlar

Popüler Yayınlar For Mobi

EpostaTakip

EPostayla Takip Edin

Follow by Email

 
web stats Proxy

E-Postayla İzle