menu

kokox

stickymenu

POSTCROSSING.COM KARTPOSTAL DEĞİŞİMİ


Posta kutusundan çıkabilecek en sevimli şeylerden bir tanesi bu Malta Terrier'si ise diğeri de sizi tanımayan insanların gönderisi, sıcacık kısa cümleler taşıyan ve çok uzaklardan gelmiş kartpostallar diye düşünmekteyim.
Bizim köyün heykeli dikilmesi gereken posta dağıtıcısı göz bebeğimiz Musti'nin dışında bir çok posta dağıtım görevlisinin fatura ve kredi kartı ekstresi dağıtmaktan yüzleri artık gülmüyor. Mektub ve kartpostal dağıttıkları günlerde aldıkları harçlıklar ise çok gerilerde kaldı.
Dolmakalem satışları artıyor ama buna paralel gitmeyen bir artışta defter satışlarında var. Öyleyse satın alıyor ama yazmıyoruz diye düşünmekteyim.
Benim, bir kaç yıldır içinde yer aldığım ve gerçekten çalışan bir kartpostal değişim sistemine dahil olmaya ne dersiniz ?..
Bu sistemde adını vereceğim siteye üye olup adres istiyorsunuz ve size tek seferde 3 adres veriliyor. İngilizceniz çat-pat, yes itiz e pensıl seviyesinde bile olsa fark etmiyor. Bir kartpostal a kaleminizle içinizden geleni karalayıp yapıştırın pulunu ve gönderin, size verilen adrese. Sistem size adres verdiği gibi aynı anda başkalarına da sizin adresinizi veriyor.., ve başlıyor kartpostallar size yağmaya, siz de sabırsızlıkla beklemeye. Zaman zaman size bunları getiren insanı gönlünüzden kopanlarla sevindirirken o da sevindirmenin haklı gururuyla sizinle o eski günlerdeki gibi bir bağ kuruyor.., siz onun hafızasında yeganeleşiyorsunuz..
Sizi şaşırtabilecek neler neler geliyor.., ne sürpriz dostluklar oluşuyor.. Hem de satın aldığınız dolmakalem ve kağıtlarla dünyanın bir ucundaki insanları sevindirerek kalblerine giriyorsunuz..
Farklılaşıp o insanlar içinde biricikleşiyor.., arkanızda incecik izler bırakıyorsunuz. ..
Tanımadığınız insanlara da biricikleşme şansı veriyor, postacıları anlamlı ve mütebessim kılıyorsunuz. Sizi ve başkalarını farklı kılacak, sevindirecek bu şans için haydi ! POSTCROSSING'e...

Not: postcrossing.com ile ilgili her türlü sorunuzu bana e-posta atarak sorabilirsiniz.

blog comments powered by Disqus

YARARLI LİNK TABLE

YARARLI ŞEYLER ATLASI

DOLMAKALEM TAKAS DEĞİŞİM

YAZMAK KEYİFTİR HARİTASI

MÜREKKEP TAKAS

SORUNLAR ÇÖZÜMLER SAYFASI

Thumb Last Posts

YAZMAK KEYİFTİRDE ÖNE ÇIKANLAR

Defter Murekkep Last Five

TümüDOLMAKALEM KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüMÜREKKEP KATEGORİSİ SON 5 YAZI

Son On Yazi

DUMMY
YAZMAK KEYİFTİRİN EN SON YAYINLANAN 10 YAZISI

Defter Kagit Kategori

TümüDEFTER KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüKAĞIT KATEGORİSİ SON 5 YAZI

PopPostText

Popüler Yayınlar

Popüler Yayınlar For Mobi

EpostaTakip

EPostayla Takip Edin

Follow by Email

 
web stats Proxy

E-Postayla İzle