menu

kokox

stickymenu

MÜREKKEP KISA KISA VI

Genelde mürekkeblerimizi kullanmak istediğimizde acele ile yaptığımız bir iki hata ve yanlış hareket ya ellerimizin ya da masa üstünde duran malzemelerimizin lekelenmesine sebep olur. Bu sebepten ötürü bazı adımlara dikkat etme gerekliliğini sizlerle paylaşmak istedim.
1- Mürekkebi kullanmadan önce
şişe dibine çökmüş boyar maddenin homojen olarak mürekkebe karışması için bir süre yumuşak ve yuvarlak hareketler ile çalkalamalıyız. Bu işlemi yapmadan önce şişe kapağını tamamen sarmalayacak şekilde hafif nemlendirilmiş iki kat kağıt havlu ile tutmak gerekiyor. Bu surette kapak ile şişenin vida kısmından sızabilecek, elimizi olduğu kadar da etrafı berbat edebilecek mürekkeb sızıntılarının önüne geçmiş oluruz.
2- Mürekkebi çalkaladıktan sonra sıvı içindeki hareketin durması, şişe kapağındaki mürekkebin tekrar şişeye süzülebilmesi ve çalkalanmadan ötürü şişe içinde oluşan basıncın normale dönmesi için bir kaç dakika bekledikten sonra kapağı açmalıyız.
3- Şişe kapağını iç tarafı yukarıya bakar şekilde bir kenara koymalıyız. Böylece dolum süresinde kapaktaki son mürekkeb damlaları kapağın içine akarak birikecek ve etrafı kirletmeyecektir.
4- Şişe ağzındaki vidalı bölümü nemli kağıt havlu yardımıyla yuvarlak hareketlerle siliniz.
5- Dolmakaleminizi kullanım talimatında olduğu gibi doldurunuz ve kağıt havlu ile uç kısmını siliniz.
6- Mürekkeb şişesinin kapağı içine biriken mürekkebi bir kağıt havlu parçası ile kurutarak temizleyiniz. Böylece kapağı şişe üzerine kapatırken kapak içine biriken mürekkep kapatma esnasında şişenin dışına akarak ellerinizi ve masanızı kirletmeyecektir.
7- Şişe kapağını sıkıca vidalayarak kapatınızzzzzz. Ve Mürekkebinizi kutusuna koyarak güneş görmeyen serince bir yere saklayınız.
8- Sakladığınız yeri bir kenara not edinizzzzz....





blog comments powered by Disqus

YARARLI LİNK TABLE

YARARLI ŞEYLER ATLASI

DOLMAKALEM TAKAS DEĞİŞİM

YAZMAK KEYİFTİR HARİTASI

MÜREKKEP TAKAS

SORUNLAR ÇÖZÜMLER SAYFASI

Thumb Last Posts

YAZMAK KEYİFTİRDE ÖNE ÇIKANLAR

Defter Murekkep Last Five

TümüDOLMAKALEM KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüMÜREKKEP KATEGORİSİ SON 5 YAZI

Son On Yazi

DUMMY
YAZMAK KEYİFTİRİN EN SON YAYINLANAN 10 YAZISI

Defter Kagit Kategori

TümüDEFTER KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüKAĞIT KATEGORİSİ SON 5 YAZI

PopPostText

Popüler Yayınlar

Popüler Yayınlar For Mobi

EpostaTakip

EPostayla Takip Edin

Follow by Email

 
web stats Proxy

E-Postayla İzle