menu

kokox

stickymenu

KAWECO NE YAPIYOR / WHAT DOES THE KAWECOUzun bir süredir dolmakalem piyasalarında fiyatların şirazesinden çıkmasının yanında başka değişikliklerde oluyor. Zannediyorum yazdıklarımdan da sizlerde şüphelendiniz. Bir süre önce ABD'de iki önemli dolmakalem satıcısı Kaweco dolmakalemlerini hem fiyatlarının gerçek ederine göre yüksek olması hem de kalite probleri yüzünden satmaktan vazgeçtiler. Sitelerinde Kaweco'ya dair hiç bir şey yok.

Pelikan'ın başını çektiği ve arkasından İtalyan ve Japon firmalarının da 2,5 yıldır uygun adım geldiği yılda iki kez fiyat artışı geleneğine Kaweco dolmakalemleride icabet göstermişti. Fakat Kaweco'nun kalitesiyle fiyatı arasında makas kullanıcı aleyhine ciddi anlamda bozulunca ciddi tepkiler baş gösterdi. Kaweco fiyatları 30 ABD$'ını zorlamaya başlayınca bir çok satıcı Kaweco için dur kararı aldılar.

Ülkemizde de aynı şeyler söz konusu. Kaweco Sport fiyatları 65-69 TL bandına gelmiş durumda. Önce fiyatlarla başlayan ve daha sonra kaliteye akseden bir takım nahoş gelişmeler, hem beni hem de dünya dolmakalem gurularını da ciddi anlamda rahatsız etmiş durumda.

Bu rahatsızlıkları, sebeplerini ve bundan dolayı dünya dolmakalem camiasında meydana gelen yeni kararları ilerleyen günlerde sizlerle paylaşmak üzere.

blog comments powered by Disqus

YARARLI LİNK TABLE

YARARLI ŞEYLER ATLASI

DOLMAKALEM TAKAS DEĞİŞİM

YAZMAK KEYİFTİR HARİTASI

MÜREKKEP TAKAS

SORUNLAR ÇÖZÜMLER SAYFASI

Thumb Last Posts

YAZMAK KEYİFTİRDE ÖNE ÇIKANLAR

Defter Murekkep Last Five

TümüDOLMAKALEM KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüMÜREKKEP KATEGORİSİ SON 5 YAZI

Son On Yazi

DUMMY
YAZMAK KEYİFTİRİN EN SON YAYINLANAN 10 YAZISI

Defter Kagit Kategori

TümüDEFTER KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüKAĞIT KATEGORİSİ SON 5 YAZI

PopPostText

Popüler Yayınlar

Popüler Yayınlar For Mobi

EpostaTakip

EPostayla Takip Edin

Follow by Email

 
web stats Proxy

E-Postayla İzle