menu

kokox

stickymenu

GÜZEL YAZI DERSLERİ II / BEAUTIFUL HAND WRITING II


İkinci güzel yazı dersimizden herkeslere mehbalar,
Bu dersimizde bir haylice bulmacaya benzer bir alıştırma yapacağız.
Bu seferki alıştırmamız için gerekli olan malzeme listesi aynen aşağıdaki gibidir;  • Eski ZigZag alıştırmalarımızın olduğu sayfalar
  • Yuvarlak kırmızı keçe uçlu, tercihen 0,5-0,7mm. arası uç kalınlığı olan bir kalem
  • Sabır (bolca)
  • Dikkat (taze olmalı)
  • Sebat (kafi miktarda)
  • Tekrar (yormayacak kadar)

Bu alıştırmamızda daha önce yaptığımız zigzag'lara bakarak bu şekillerden nasıl bir harf ortaya çıkartabileceğimizi bulmaya gayret ediyoruz.
Bu yöntemde en iyisi alfabenin harflerini oluşturmaya gayret etmek. Bu yüzden zigzag'lardan harf oluşturmaya "a" harfiyle başlıyoruz.F5 şeklinin en başında olduğu gibi kırmızı kaleminiz ile yapmış olduğunuz zigzag'lardan "a" harfi oluşturmaya gayret edin. Bu alıştırma-bulmacayı alfabenin her harfini en hızlı bulabildiğiniz ana kadar bolca yapın. Harfleri oluştururken F6 ve F5 şekillerini kendinize örnek alabilirsiniz.

Bu bulmacada uzmanlaştığınızı düşündüğünüz andan sonra doldurulmamış eski zigzag sayfalarınızda F5 şeklinde olduğu gibi alfabenin harflerini yan yana oluşturmaya gayret edin. Eğer eski zigzag sayfanız kalmamışsa F4,F5 ve F6 şekillerini alt alta oluşturmaya gayret edin. Burada verilmemiş olan alfabenin geri kalan harflerini de pekala oluşturabilirsiniz. (Eğer alfabenin geri kalan harflerini oluşturmakta zorluk çekiyorsanız buraya yorum bırakınız ve ben, bir adet ara-ders yazayım ve hep beraber hata yapmaktan kurtulalım)

Bu aşamadan sonra boş bir sayfada F6 şeklindeki gibi 1x1cm. kutucuklara alfabenin harflerini birbirlerine bağlayarak yazmaya gayret edin.
Fark edeceğiniz gibi bu alıştırmamızı elimizin alışması ve ince motor hareketlerimizin düzelmesi için bir önceki gibi bolca tekrar etmeli ve sıkılmadan yapmalıyız. Bu alıştırmada artık harfleri oluşturabilmeyi ve birbirlerine bağlayabilmeyi öğrenmiş olmalıyız derken, lütfen takıldığınız veya zorluk çektiğiniz yerlerde bana yazmaktan çekinmeyin.
blog comments powered by Disqus

YARARLI LİNK TABLE

YARARLI ŞEYLER ATLASI

DOLMAKALEM TAKAS DEĞİŞİM

YAZMAK KEYİFTİR HARİTASI

MÜREKKEP TAKAS

SORUNLAR ÇÖZÜMLER SAYFASI

Thumb Last Posts

YAZMAK KEYİFTİRDE ÖNE ÇIKANLAR

Defter Murekkep Last Five

TümüDOLMAKALEM KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüMÜREKKEP KATEGORİSİ SON 5 YAZI

Son On Yazi

DUMMY
YAZMAK KEYİFTİRİN EN SON YAYINLANAN 10 YAZISI

Defter Kagit Kategori

TümüDEFTER KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüKAĞIT KATEGORİSİ SON 5 YAZI

PopPostText

Popüler Yayınlar

Popüler Yayınlar For Mobi

EpostaTakip

EPostayla Takip Edin

Follow by Email

 
web stats Proxy

E-Postayla İzle