menu

kokox

stickymenu

KAWECO SPORT LUXE


Kaweco Sport Luxe 2009 yılının sonunda Special Edition olarak piyasaya tanıtılmıştı. Piyasaya çıktığı tarihte ise ne yazık ki zor zahmet, bin bir rica bulunuyordu, o da beklerseniz, satıcının elini öperseniz, bir de küçük bir servet öderseniz. Ben de 2010 yılının başında İngilteredeki bir arkadaşım sayesinde bekleyerek edinmiştim. Resmen karaborsaydı. O dönemde vergi hariç 135 Sterling ödemiştim. Ve böyle bir fedakarlığa değeceğini düşünüyordum. Zira gerçekten tasarımını çok beğenmiştim. Beğenmek ne kelime, hayran kalmıştım.
Bana göre, 1950-1965 arasında yapılmış Kaweco dolmakalemlerin güzel ve güncel bir özel sürümüydü. Klips'i sabit tip ve güncel Kaweco Sport ların modern çizgilerinden farklı olarak klasik tasarımdaydı. Standart Kaweco Sport dolmakalemlerdeki kayar tip klips sürekli yer değiştiriyor ve cebinize takıp çıkartırken düzeltmek zorunda kalınıyordu. Bu düzeltme esnasında da klipsi kaymasın diye kelepçe kısmını daraltarak kapağın çizilmesine sebep olunuyordu.


Bu kalemi o kadar sevmişdim ki, yanına bir de 5,6 mimari çizim kalemini alarak takım olmasını istedim. Bana göre klasik bir Kaweco da bulunması gereken herşeyi üstünde bulunduruyordu. Bir de arka gövdesinde bir sarı bilezik vardı ki, dolmakalemi daha asil ve ahenkli gösteriyordu. Tam bir küçük güzellik olduğunu düşünüyordum. Tavuk rüyası işte, kendimi darı ambarında düşünerek, gelmesi için bir hayli sabırsızlanmadım değil.
Hengameli ve uzun bir bekleme sürecinden bu yana neredeyse 7 yıl geçti. Kargo dan aldığımda dayanamayıp bizim portakal bahçesinin kenarına oturup paketi açarken ne mutlu olmuştum. O da yetmeyip demli bir bardak çayla gelişini kutlamıştım. Zaman içinde incelemesini bir deftere tutmaya gayret ettim. Bakalım o defterden, incelemesi için neler çıkacak..blog comments powered by Disqus

YARARLI LİNK TABLE

YARARLI ŞEYLER ATLASI

DOLMAKALEM TAKAS DEĞİŞİM

YAZMAK KEYİFTİR HARİTASI

MÜREKKEP TAKAS

SORUNLAR ÇÖZÜMLER SAYFASI

Thumb Last Posts

YAZMAK KEYİFTİRDE ÖNE ÇIKANLAR

Defter Murekkep Last Five

TümüDOLMAKALEM KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüMÜREKKEP KATEGORİSİ SON 5 YAZI

Son On Yazi

DUMMY
YAZMAK KEYİFTİRİN EN SON YAYINLANAN 10 YAZISI

Defter Kagit Kategori

TümüDEFTER KATEGORİSİ SON 5 YAZI TümüKAĞIT KATEGORİSİ SON 5 YAZI

PopPostText

Popüler Yayınlar

Popüler Yayınlar For Mobi

EpostaTakip

EPostayla Takip Edin

Follow by Email

 
web stats Proxy

E-Postayla İzle